למידע נוסף והרשמה: 04-8148124

תוכניות חינוכיות בימין אורד - אשכולות חינוכיים

כל נער ונערה המגיעים לכפר הנוער ימין אורד, מחזיקים בתוכם כישורים וכשרונות שונים, רצונות וחלומות גדולים וגם קטנים. עולם שלם שנדרש עבורו כפר שלם כדי לממש ולהביאו לידי ביטוי. ולכן, הכפר בנוי כמרחב עצום של אפשרויות להתפתחות וצמיחה. מרחב כזה, שממשיך להתפתח ולהתחדש מידי שנה ובהתאמה לרוח הדור ולנערים ונערות שבאים לפתחנו.
מרחב זה, בנוי מאשכולות רבים סביב תחומי עניין ורמות מקצועיות שונות. ניתן להשתלב בכל אשכול כדי למלא שעות פנאי או להנות מזמן איכות של תחביב וניתן להתמקצע ברמות גבוהות בהתאם להשקעה ולמוטיבציה של הנער והנערה.

ספורט

תמונת חוגים מעודכנת
ספורט
נבחרת ריצה, מתקני כושר, קפוארה, בריכת שחיה ועוד

מתחם הספורט בכפר הוא הזמנה למתעמלים ומתאמנים חובבנים ומקצוענים. המתחם כולל בתוכו חדר כושר מאובזר וחדשני ששעות הפעילות בו מלוות ע"י מאמן כושר מוסמך. תחום הכדורגל כולל את המגרש הבנוי ברמה הגבוהה ביותר ופתוח לשימוש בשעות הפנאי, חוג כדורגל בליווי מקצועי ונבחרת מקצועית שמתחרה בתחרויות ארציות. בנוסף ניתן למצוא חוג קרב מגע שגם ממנו יוצאים נבחרים לתחרויות ארציות ומייצגים אותנו בכבוד, חוג קפוארה, קבוצת ריצה פעילה עם מאמן צמוד שיוצאת למירוצים שונים כולל מרתון ירושלים מדי שנה. וכמובן – בריכת השחייה שנפתחת מדי קיץ לשימוש חופשי וללימודי שחייה.

אומנות פלסטית

keramika (1)
אומנות פלסטית
סדנת עץ, פיסול, ציור ורישום ועוד

בלב הכפר שוכן מתחם האמנויות של הכפר, מבנה בן שתי קומות הכולל בתוכו את כל הפרודוקטים הנדרשים לאמן. בין שלל החוגים תוכלו למצוא חוג ציור ורישום, קרמיקה וקומיקס, עיצוב אופנה וסדנת עץ יחודית. כמו כן ניתן להרשם בכפר לקורס צילום מקצועי לחניכים נבחרים.

את מתחם האמנויות מלווים מורים מקצועיים ומוכשרים, ומשמשים כמנטורים אישיים.

אומנויות הבמה

musika (1)
אומנויות הבמה
סאונד, ריקוד ותנועה, דרמה

כפר הנוער ימין אורד מעניק עשרות הזדמנויות לביטוי אישי על הבמה לאורך השהות בו. החניכים המתעניינים ילמדו את מגוון תחומי הסאונד, דרמה, הרטוריקה, וכמובן תחומי הריקוד והתנועה.

ההתנסות בעולם הבמה, תצא כמובן מעבר לחדר החוגים, ותבוא לידי ביטוי באירועי השיא של הכפר והעלאת מופעים רב כפריים.

החניכים יוצאים להצגות ומופעים שונים כדי לחוות תרבות ובמה מהמקומות המקצועיים

מוזיקה

musika (2)
מוזיקה
גיטרה, תופים, כינור, YORD BAND ועוד

כל נער ונערה החפצים ללמוד לנגן על כל כלי נגינה יקבלו את הכלים והמורים בכפר. אשכול המוזיקה בכפר כולל את חוגי המוזיקה השונים וגם את חבורת הזמר, המביאה לידי ביטוי יכולות שירה גבוהות. הלימוד מותאם למתחילים ולמתקדמים, כיחידים או בהרכבים מוזיקליים, ביקור במופעי חוץ ומפגש עם מלחינים ויוצרים.

טבע ושטח

meshek (1)
טבע ושטח
משק חי, חממות, נפחות ועבודה בעץ ועוד

בפאתי כפר הנוער ימין אורד שוכן לו המשק של הכפר. המשק, כולל בתוכו חממות גידול ודיר, מתחם נפחות ועבודה בעץ, לול קטן וכיתות לימוד. ובעיקר – הרבה שקט וטבע. כל אחד מחניכי הכפר יכול להשתלב בעבודה במתחם בערוצים השונים. רעיית הצאן, עבודה בשתילים, עבודה בעץ ועוד. המתחם, שפעיל 24\7 מהווה לב פועם של חיים וצמיחה שכולם מעשי ידייהם של שוכני הכפר.

בין היתר, אשכול הטבע כולל סיורי שטח וניווטי לילה, התנסות בהשרדות בשטח והכרות מעמיקה עם הטבע הבראשיתי שמזמנים לנו הרי הכרמל.

יזמות

38212453_2021350561260722_4092391499877056512_o
יזמות
הזדמנות לפתח ולהתפתח עבור העתיד הרחוק. תוכניות מצוינות בניית מודלים כלכליים, סקרי שוק ואבות טיפוס

אשכול היזמות בכפר מנוהל על ידי מרכז היזמות של יוניסטרים. מטרתו להעניק לחניכים מצע רחב של חדשנות ויצירתיות, מתוך למידה יסודית בכל תחומי השיווק והכלכלה הנדרשים ליזם מתחיל ומתפתח. חניכי היזמות מתנסים דרך מתחם הקפיטריה הבשרית והחלבית בכפר והמשק האקולוגי בבניית מודלים כלכליים להוצאות והכנסות, בניית סקרי שוק, אב טיפוס ועוד. זוהי אחת מתכניות הדגל של כפר הנוער ימין אורד שמעניקה דחיפה מקצועית ומאפשרת לכל נער ונערה המעוניינים לפרוץ אל העולם העסקי ובכלל.

תוכניות הכנה והכוון לחיים עצמאיים

היום שאחרי הכפר נוכח גם בהווה וצועד עמנו בין שבילי הכפר. בכפר קיימות מספר תכניות הכנה לשירות משמעותי בשיתוף עם צה"ל ומכינות קדם צבאיות, וכן צוות רחב שמטרתו להכווין ולסייע במציאת מסגרות ההמשך המתאימות וההולמות עבור כל נער ונערה.
החל מיומם הראשון של הנער והנערה בכפר, אנו חושבים על היום שאחרי סיום ארבע שנות הלימוד בכפר ולכן בתוך התהליך הארבע שנתי שזורה לה הכנה משמעותית לחיים בחברה הישראלית.
כבר בכיתה י"א, מופעלות בכפר מספר תוכניות להכנה לשירות משמעותי. סדנת כושר קרבי לקבוצות הבנים המעוניינים להתגייס ליחידות קרביות, סדנא זו מובלת לאורך השנה וכוללת קשר אישי עם דמויות מפתח בפיקוד הצה"לי. סדנת הכנה לשירות משמעותי לקבוצת הבנות. ותכנית ההכוון שמעניקה בצורה הדרגתית נחיתה רכה אל מסגרות ההמשך, הבנה ולמידה משמעותית של האפשרויות העומדות בפני הנערים והנערות. הכרות עם המכינות הקדם צבאיות, השירות הלאומי ועוד. והכנה לכל מיוני צה"ל באופן יסודי ומעמיק.

במסגרת ההכנות השונות נפגשים החניכים עם בוגרי הכפר ליצירת תמונת עתיד בהירה עבורם. הבוגרים, שמגיעים באופן מרוכז אחת לשנה לאירוע שיא שנקרא "יום הבוגר" ומספרים על חייהם, לימודיהם והמשמעות של השהות בכפר אליהם כיום.

תיקון הלב

אנו מאמינים כי מיצוי כישרונות עצמי אין בו די כדי להתפתח ולהיות מבוגר משמעותי בחברה הישראלי. ולכן, תמצאו בכפר דגש מיוחד על תיקון הלב, כלומר, על נתינה לאחר ולחברה הישראלית, ועל מפגש עם הכוחות של כל אחד והיכולת לעשות טוב ולהיטיב עם הקהילה בה הוא חי. כאמור, אחד מאבני היסוד של ערכי הכפר הוא ערך הנתינה. ערך זה משתלב בהוויה היומיומית בכפר דרך המודלינג שנותנת קהילת החינוך של משפחות ואנשי החינוך של הכפר, אך גם דרך מופעים משמעותיים בחייהם של הנערים והנערות.
בין הפעילויות של תיקון הלב שניתן למצוא בכפר:יד ביד, בתי חולים, ליצנות רפואית, מד"א, "ימין אור" – התנדבות של כלל צוות ההדרכה בשכונת צור שלם קרית ביאליק

WhatsApp Image 2019-02-10 at 11.53.37

אירועי שיא בכפר

לוח השנה העברי הוא הזדמנות להעמקה בזהות ובשייכות של חניכי הכפר. כל שבת בכפר היא הזדמנות לחוות ולהעמיק בזהותם היהודית. התפילות, סעודות השבת, השירים והתוכן הערכי הם חוויה שנחקקת עמוק בלב ובתודעה. אנו חוגגים את חגי ישראל השונים בצורה ערכית, מסורתית וחגיגית במיוחד. בנוסף, אנו מציינים תאריכים יחודיים ונותנים במה לכל תרבות לספר את סיפורה הייחודי במועד ייחודי לה בשנה.
כמו לכל קהילה חיה ומתפתחת כך גם קהילת הכפר של ימין אורד כוללת בתוכה טקסים יחודיים המבטאים את הערכים המרכזיים בהם היא מאמינה.

לוח השנה הכפרי כולל בתוכו מפגש עם התרבויות השונות בכפר, מפגש אליו חוברים חניכי הכפר על גווניהם השונים מתוך אמונה כי כולנו חלק לתרבות ישראלית אחת- רבת פנים.
בין אירועי השיא של הכפר ניתן למצוא:

חג הסגד – הנחוג ברוב עם ורוב בוגרים. ארועי חג הסגד מתחילים כמה שבועות קודם לכן בלמידה פעילה של שאר החנכיים והצוות אודות החג. לאחר מכן חניכי שכבת י"ב פונים לקהים שונים בסביבה ומעבירים שיעורים על החג" בית הספר היסודי, בתי ספר תיכוניים באזור ועוד . אירועי חג עצמו בכפר כוללים צעדה אליה מצטרפים קסים ומנהיגים רוחניים מהעדה האתיופית מכל הארץ. טקס במבנה הגודג'ו בכפר, ארוחת חג גדולה והצגה המביאה לידי ביטוי את הסיפור של הקהילה וגם את ערכי החג.

ה9 במאייום הניצחון על גרמניה הנאצית.  יום שיא לחניכי חבר העמים. חג זה כולל הזמנה של ווטרנים, מבוגרים שונים מהקהילה שלחמו במלחמת העולם השנייה, צעדה עם דגלים, נתינת כבוד למבוגרים, ריקודים ושירים. ארוחה כמיטב המאכלים התרבותיים ומופע גדול.

יום שיא ברזיל – יום זה מצוין כמסיבת הפרידה מחניכי ברזיל בסוף השנה הלועזית. היום כולל סעודה ומופע מרהיב ויחודי שמעלים חניכי ברזיל הכולל ריקודים, שירים וכמובן סיפור.

סיגד_1
24313328_1727453857317062_3573794156394958481_o
31968225_1900695669992879_6453709002470588416_o

מוזמנים לבוא ולראות בעצמכם!

ניתן להגיע לכפר לימי סיור או בתיאום באופן אישי. רוצים לבוא? השאירו את הפרטים ונחזור אליכם.