צור קשר

*
*
*

אודות הכפר

כפר הנוער ימין אורד ע"ש אורד צ' וינגייט

 

כפר הנוער ימין אורד נוסד בשנת 1953, ומשמש מודל בחינוך נוער ישראלי ועולים המחחפשים מקום חינוך אינטגרטיבי בגישה אישית לכל תלמיד. בכפר הנוער ימין אורד גרים ומתחנכים 500 מתבגרים מיותר מ-16 מדינות בעולם. מפעלי החינוך של ימין אורד, מותאמים לצרכים של נוער מרקעים שונים, ומעניקים לחניכים אפשרות למיצוי יכולתם האישית ע"י טיפוח ביטחונם העצמי, הקניית ערכי מנהיגות והכנה מעשית לשילובם בשרות משמעותי בצה"ל.

ימין אורד, זכתה פעמיים בפרסי החינוך מטעם נשיאי ישראל,
ובפרס ראש הממשלה "מגן הילד" מטעם המועצה הלאומית לשלום הילד.
כל תלמידינו יקרים לנו מאוד. ימין אורד מסייעת לכל אחד לעלות 

 ולהצליח. יש בידינו גם יכולת ייחודית לעזור לעולים החדשים מהגרים ממולדתם – מכתיבה כיוון ודרך חינוכית ייחודית. דרך הנטועה בעברם של הילדים, מתייחסת בכובד ראש לתרבות ממנה באו, עסוקה לא מעט בעתידם, ומחייבת בין היתר 


עיסוק קבוע במעגלים של תיקון הלב ותיקון עולם.

כל זאת מתוך תהליכים של העצמה וחיזוק אישיותי במכלול מקיף של תחומים. הטיפול והחינוך של ימין אורד מובילים לסיום מסלול בגרות במגמות השונות, ולהמשך התפתחותם העתידית של הבוגרים, עד להשתלבות מוצלחת בחברה האזרחית.

בוגרי ימין אורד מגיעים להישגים גבוהים בבחינות הבגרות ורבים מהם מצאו את מקומם ביחידות העילית של צה"ל. בהמשך, נסללת עבורם הדרך ללימודים אקדמיים, כמו גם ללימוד מקצוע ולשילוב מוצלח בעיסוקיהם לאחר השירות.

אחת מאבני היסוד של התורה החינוכית הייחודית לימין אורד, היא המחויבות כלפי הבוגרים לאחר סיום תקופת ההתחנכות הפורמאלית. בכפר אכן קיים בית בוגרים וצוות מיוחד של מדריכים ועובדים סוציאליים המטפלים בבוגרים תוך שמירה על קשר רצוף עימם.

 

התוכנית החינוכית של ימין אורד מבוססת על יסודות ייחודיים כגון:

 מתן כלים להתמודדות במצבי לחץ שונים הנובעים מן הרקע ממנו הגיעו הילדים.

פיתוח רגישות לאחר ומחייבות לתרום לרווחתו.

שמירה על שורשים, קשרי משפחה ומסורת של עבר.

אהבת הארץ והעם היהודי ופיתוח רגש השייכות לכך.

חתירה מתמדת למצוינות בכל תחומי הלמודים והעשייה.

פתוח יכולות מנהיגות כחלק משגרת החיים, נכונות לקחת אחראיות ופיתוח יוזמה.

כל אלה ועוד, מקנים לימין אורד את ייחודה.

  

אנו מכירים תודה למגלים עניין כה רב בנעשה בימין אורד. במיוחד, אנו מודים לידידי ימין אורד בארה"ב, " FYO "

Friends of Yeminorde שהצליחו בגיוס נרחב של תומכים מבין המובילים בקהילת העסקים בארה"ב. יש בכך עדות חותכת להישגים של ימין אורד בחינוך ילדים ונוער, ולאמונה בשליחותו החינוכית והחברתית.

לפני כשנה וחצי, הוקם משרד לגיוס משאבים בישראל. יותר ויותר תורמים מהארץ נוטלים חלק במשימות הכפר ובקידום תוכניותיו ע"י תמיכה בפרויקטים שונים בו. למידע נוסף.

 

 

אנו מכירים תודה למגלים עניין כה רב בנעשה בימין אורד  . במיוחד, אנו   מודים לידידי ימין אורד בארה"ב , " FYO "

Friends of Yeminorde שהצליחו בגיוס נרחב של תומכים מבין המוביליםבקהילת העסקים בארה"ב. יש בכך עדות חותכת להישגים של ימין אורד בחינוךילדים ונוער, ולאמונה בשליחותו החינוכית והחברתית.

 

לפני כשנה וחצי, הוקם משרד לגיוס משאבים בישראל. יותר ויותר תורמים מהארץ נוטלים חלק במשימות הכפר ובקידום תוכניותיו ע"י תמיכה בפרויקטים שונים בו. למידע נוסף.