סיכום פגישה 2

סיכום פגישה מס' 2 'צוות גיוס משאבים –בוגרים' מיום 1/4/09
 
 
נושאים מרכזיים שעלו במהלך הפגישה:

 • יעקב הציג את החדשות מהכפר –הצלחות בתחרות רובוטיקה,ערב הוקרה לבוגרים שלחמו בעזה,מלגות וכדו'.
 •       אורית הציגה את התקדמות נושא 'רשת הבוגרים',הקמת עוגן קהילתי בנתניה. בהמשך הרצון להקים פינת הנצחה בכפר.
 • מוריה הציגה את הטיפול במשפחות ובבוגרי הכפר שנקלעו למשבר והכפר מסייע להם.(מתחילים להעזר גם בבוגרים שהביעו רצון להתנדב ולסייע...)
 • יגאל הציג את הרצון הרב שיש לבוגרים לתרום לכפר לאחר שהכפר סייע להם במלגות. מציין בעיקר את הבוגרים הצעירים..לדעתו נכון להקים מסגרת (עמותה) שתנוהל ע"י הבוגרים עצמם,ברגע שהבוגרים ינהלו את הדברים יהיה להם יותר קל ונכון לפנות לבוגרים ולבקש שיתנדבו ויתרמו. לטענתו, אנשים תורמים שהם מזדהים עם רעיון ...הציע שכל מחזור ,גם מחזורים צעירים, יאמצו סטודנטים ויתרמו מלגה אחת ו/או שניים.
 • מאיר סיפר על ההתלבטויות שלו לאחר סיום הלימודים כשלא היה מפעל המלגות שע"פ ניסיונו האישי, מקדם ומסייע מאוד למי שאין משפחה שיכולה לתמוך.
 • מאיר הציע תוכנית פעולה שכוללת מס' שלבים: 1. עדכון פרטים ובנית רשימות של כל מחזור-לרשת את כל הבוגרים ולהגיע למס' רב של בוגרים. 2. למנות לכל מחזור 'מוביל' ('מצליף' ע"פ מאיר) המובילים תפקידם יהיה להוביל את רשימות השמות ותהליך עדכון הפרטים ולארגן ביקורים וסיורים ומפגשים בכפר כדי ליצור גירוי והתלהבות של הבוגרים ולהניע אותם לתרום.
  לדעתו, ביקורים בכפר יצרו 'גירוי משמעותי' לתרומות. בנוסף לכנסים ולביקורים בכפר ננסה לפנות לעיתונות ולטלויזיה (כמו תוכניתו של יאיר לפיד) כך שיציגו את פעילות הכפר.
  שלב 3. לאחר המפגשים והביקורים בכפר(ש ע"פ מאיר,ישפיעו מאוד על ליבותיהם של הבוגרים...) בסופו של כל מפגש נפנה לבוגרים ונבקש שיחתמו על הוראות קבע. מוביל המחזור יחד עם צוות הבוגרים בכפר יארגנו את הביקור בכפר.
  שלב 4. התרומות למלגות יכנסו לקרן שתוקם במיוחד לנושא מלגות לסטודנטים. לטענתו, מלגות זה הנושא המרכזי שבוגרים יכולים לתרום ונכון לדעתו, להקים קרן שתהיה לה שקיפות מירבית ושתנוהל ע"י הבוגרים.
 • מאיר מציע לקדם את הנושא בשני מסלולים מקבילים: 1. פיילוט-למפגשים בכפר והחתמה להוראות קבע (2-3 מחזורים) 2. להקים חשבון בנק מיוחד באישור הנהלת הכפר שיקדם את המלגות לבוגרי הכפר מתרומות הבוגרים עצמם.
 • ספיר שאלה מדוע צריך להקים חשבון בנק מיוחד שינוהל ע"י הבוגרים ,למה לא להכניס את התרומות של הבוגרים הישר לקופת הכפר..?!
 • יעקב ארז חידד את שאלתה,מחד נכון להתמקד ולבקש מבוגרים לתרום באופן ממוקד וספציפי לקופה אחת... אך מאידך ישנם צרכים נוספים לכפר ולמה להגביל את תרומות הבוגרים רק למלגות..?1
  יעקב הוסיף עוד שבכל מקרה, החלטה על הקמת חשבון בנק מיוחד מבוגרים לבוגרים חייבת להיות מגובה ע"י הנהלת הכפר.
  לאחר דיון בנושא, הועלתה אפשרות שבסיום כל מפגש /כנס בוגרים בכפר יוצעו לבוגרים שתי אפשרויות תרומה בהוראת קבע ...- אחת למלגות לבוגרים-יכנס לחשבון הבנק המיוחד שיוקם   והאפשרות השנייה לחתום על הוראת קבע לתרומה לכפר כללי .(בסיור יוצגו הפרויקטים של הכפר כיום כך שהבוגרים יתלהבו מאוד...)
  מאיר הציע ,שלאחר שנרשת את הבוגרים ונעדכן פרטים ניצור כרטיס בוגר (כמו כרטיס אשראי...ייחודי לבוגרי הכפר) יוכלו להציג בכניסה לכפר וכו'.... (מאיר הציע שנציע עיצוב והוא יוכל להפיק את הכרטיס באמצעות החברה שלו כתרומה) 
   
  סוכם:
 • הפורום חייב להתרחב ולכלול בוגרים נוספים ולכן, חשוב שכל אחד יקח על עצמו לגייס בוגרים נוספים (בעיקר הבוגרים הותיקים יותר..) על מנת שההחלטות יהיו משמעותיות יותר.
 • באחריות מוטי לכתוב הצעה להקמת חשבון בנק ספציפי לבוגרים ,להעביר לארית, שתעלה לדיון בהנהלת הכפר.
 •      באחריות רן לכתוב הצעה מפורטת ל'תוכנית פעולה' שהעלה ויביא לדיון בפגישה הבאה של הפורום.
  פורום גיוס כספים'- פורום שיכלול בוגרים ובעלי תפקידים מתוך הכפר שיערוך חשיבה משותפת על דרכי גיוס משאבים למען חניכי הכפר.
  ההשתתפות בפורום תדרוש מהבוגר התנדבות להשתתפות ב-2-3 מפגשים משותפים בכפר, במסגרת הפורום הרחב ובצוותי עבודה קטנים.