חיי הכפר - תוכנית הלל

בכפר:
 
הכפר בונה את חיי היומיום בשלושה מעגלים: אדם, בית וקהילה .
כפרט, שותף כל חניך בפעילויות רבות ומקבל הזדמנויות שיש בהן העצמה ובניה ערכית- תמיכה לימודית, פעילויות חברתיות, קבוצות מנהיגות, "תיקון עולם" (התנדבות בקהילה), חוגים, טיולים, פעילויות שטח, פרויקטים עם נוער מהארץ ומחו"ל ומעל לכל, קשר משמעותי ויציב עם מחנכים ערכיים, מסורים ומקצועיים, המשקיעים רבות בבניית הפינה האישית, בטיפול האישי ובניית מסלול הצמיחה האישית לכל חניך ומהווים עבור החניך מודל של חיים.
הקבוצה בה חי החניך מעניקה לו תמיכה וחוויית התבגרות עם נוער מגוון ואיכותי ונותנת הזדמנות לפיתוח יכולות חברתיות, כישורי חיים, אחריות, מנהיגות ומעורבות חברתית. המרחב הפיזי בו חי החניך מעוצב כסביבה ביתית, ערכית, אסתטית ומרחיבת דעת. בתהליך רב-שנתי מובנה נחשף החניך ומתנסה בערכי קבוצה, בבניית כישורי חיים, בהרחבת מעגלי זהות תרבותית, יהודית וישראלית, בהיכרות עם החברה הישראלית ועם המתרחש בארץ ובעולם ובהכנה לחיים.
 
במעגל הקהילה, שותף כל חניך לעיצוב חיי הכלל בכפר, חווה ולומד את ערכי החיים בקהילה דתית, ישראלית-ציונית, רב תרבותית, המאמינה בתיקון האדם והעולם. החניך שותף לאירועים מכוננים על מעגל השנה היהודי, הישראלי והקהילתי (וביניהם חג הסגד, תיקון ליל שבועות, עליה כפרית לירושלים ועוד), שותף למסורת הרב דורית בכפר (כדוגמת "מסע אתגר"-מסע מים לים של השכבה הבוגרת) ונחשף לבוגריה של הקהילה, המקיימים קשר הדוק ומעצים עם החניכים.
הכפר, כקהילה חינוכית הפתוחה עבור החניך במשך כל השנה, בה תמיד ימצא כל חניך אוזן קשבת, מיטה חמה ויחס של כבוד, בה יודע כל חניך שיקבל את מירב האמון, התמיכה וההזדמנויות לצמיחה אישית- מצליח ליצור חוויה ייחודית של קהילה ביתית, ערכית ויציבה.